Predstavnici ICEPS-a prisustvovali su drugom danu EU nedelje mogućnosti, doga]aja u organizaciji EU u Srbiji i Vlade Republike Srbije, koji je bio posvećen obrazovanju, mladima i sportu, i u okviru kojeg je potpisan ugovor o donacijama EU u oblasti zapošljavanja mladih.

Tokom ovog događaja, u intervjuu za TANJUG, naša koordinatorka međunarodne saradnje Marija Papić istakla je da su programi studentske razmene značajna prilika za mlade da se povežu sa vršnjacima iz drugih zemalja, da ostvare privatne i profesionalne kontakte, unaprede lične veštine, započnu karijerni razvoj i postanu kompetitivniji na tržištu rada.

Ovakve prilike pružaju se svim studentima ICEPS-a kroz programe stručne prakse i međunarodne saradnje u koje smo uključeni.